Piirdeaedade ehitus

Aia ehitus algab enamasti materjali ja piirdeaia kõrguse valikuga. Enamasti ehitatakse krundi tänavapoolne aed puidust, metallist või kivist. Kruntidevaheline piirdeaed valitakse tavaliselt odavam , näiteks paneelaed, võrkaed.

Põhiline tegur piirdeaia materjali valikul on hind. Seetõttu on meie käest viimasel ajal tellitudki kõige rohkem puitaedu. Määravaks on saanud soodsam hind ning traditsiooniline privaatsusetaotlus, mida puitaed võimaldab. Puitaiast aga veelgi soodsam on lihtne ning tavaline võrkaed.
Piirdeaia hinda mõjutab lõppviimistlus. Krunditud ja kaks korda värvitud puitaia materjal on peaaegu kaks korda kallim võrreldes süvaimmutatud puiduga. Kvaliteetne ja vastupidav piirdeaed eeldab korralikku materjali ja korralikku viimistlust.
Võrkaia jäikuse, vastupidavuse ja maksumuse määrab traadi jämedus ning võrgusilma suurus – mida väiksem silm, seda tugevam võrk, samuti aiapostide diameeter ja paigalduse samm.
Piirdeaia kõrguse määravad kohaliku omavalitsuse ettekirjutused ja eeskirjad. Nende puudumisel kinnistuomaniku eelistused. Kõige levinum aed on 1,5 meetri kõrgune, kuid privaatsusest ja turvalisusest lugu pidav inimene võib omale tellida ka kuni paarimeetrise aia.
Siingi on oluline vaadata väljakujunenud harjumusi ning traditsioone, naabrite lahendusi ning seda, millise otstarbega peaks aed olema. Viimased kaks talve on näidanud, et 1,2 meetri kõrgusest piirdeaiast saab paksu lume korral koer vaevata üle hüpata, sest lumest väljaulatuv aiaosa on paremal juhul 70cm.

Aia ehitus– nõuded piirdeaia rajamisel:

  • aed peaks sobima hoone ja ümbruskonnaga
  • aia kõrguse valikul peaks lähtuma ümbruskonnas varem ehitatud aedade kõrgusest
  • üle 1,5 m kõrgused aiad peab kooskõlastama linnaosavalitsusega
  • aed tuleb paigaldada krundi sisepiiridesse
  • väravate asukoht ning suurus tuleb hoolikalt läbi mõelda
  • majaümbruse planeerimistööd on tark ära teha enne aia ehitamist
  • Olenevalt asukohast peaks arvestama aia vastupidavusega vandalismile.

Võtke meiega ühendust

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Teade

VIXER EHITUS OÜ

Reg kood: 12954532
KMKR nr: EE101856111
Mob: +372 58 341 388